Home
Welcome to the Frontpage
Isdera PDF Tisk Email
Napsal uživatel Honza   
Pondělí, 25 Leden 2010 13:45
Hlavní postavou této inženýrské kanceláře byl Eberhard Schulz, který se v šedesátých letech podílel na vývoji prototypů C-111 firmy Daimler-Benz s rotačními wanklovými motory a křídlovými dveřmi. K sériové výrobě těchto velmi osobitých supersportů však nedošlo a Daimler-Benz ve vývoji automobilů této kategorie dál nepokračoval, což vedlo Eberharda Schulze k přijetí pracovní nabídky firmy Porsche, která v roce 1971 hledala schopné inženýry pro vývoj modelu 930 Turbo.
Aktualizováno Pondělí, 01 Únor 2010 18:30
Celý článek...
 
Monteverdi 375 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Honza   
Úterý, 15 Prosinec 2009 18:32
Atmosféra šedesátých let se nesla v duchu všeobecného rozvoje ekonomiky, a proto se rapidně zvýšila poptávka po vozech kategorie GT. Hlavními výrobci byly italské a britské společnosti, které byly schopny zákazníkům nabídnout sportovního ducha v kultivovaném pojetí pohodlného cestovního vozu.
Aktualizováno Pátek, 18 Prosinec 2009 09:18
Celý článek...
 
Historie AMG PDF Tisk Email
Napsal uživatel Honza   
Středa, 12 Srpen 2009 13:15
Inženýři Hans-Werner Aufrecht a Erhard Melcher nastartovali svou provesní dráhu ve vývojovém oddělení u společnosti Daimler-Benz. Jejich představy vycházely z motoristického sportu, avšak začaly se rozcházet s preferovaným trendem zaměstnavatele. Tito pánové se nevzdali svých ambicí a rozhodli se je realizovat. V roce 1967 se profilovali v založení vývojové a testovací kanceláře AMG. Jejich první kroky vznikaly ve dvou plechových halách, kde se věnovali především úpravám motorů řady W111 pro soutěžní účely. Pak ovšem došlo k zásadnímu momentu v historii, a to nejen u AMG ale i v motoristickém sportu. V montážních halách AMG v Bertgtallu se zrodilo monstrum určené pro okruhové závody, W109 300SEL 6.8 AMG.
Aktualizováno Úterý, 18 Srpen 2009 22:48
Celý článek...
 
Prof. Dr. Bodo Buschmann PDF Tisk Email
Napsal uživatel marko   
Pátek, 04 Září 2009 16:09
Jeho auta nejsou normální a Bodo Buschmann není běžný prodejce automobilů. Vytváří drahé hračky pro bohaté lidi. Pokud byste chtěli znát jejich cenu, nemůžete si je dovolit.

"Když kolem vás projde krásná žena v krátké sukni, zpozorníte. Pak přijde někdo a udělá sukni trochu kratší. My při zkracování přidáme na straně ještě malý zářez.“ K tomuto zářezu přirovnává Buschmann činnost firmy Brabus.
Aktualizováno Pátek, 04 Září 2009 19:31
Celý článek...
 
Bruno Sacco PDF Tisk Email
Napsal uživatel marko   
Pondělí, 13 Červenec 2009 18:54
Bruno Sacco Jeden z nejslavnějších automobilových designérů všech dob. Měl zásadní vliv na produkci značky Mercedes-Benz a jeho styl charakterizoval slova zakladatele společnosti Daimler-Benz Gottlieba Daimlera “Nic než nejlepší“. Dne 3. října 2006 Dr. Bruno Sacco obdržel významné ocenění Automotive Hall of Fame, jako vyjádření úcty k jeho profesnímu životu. Tento bývalý šéfdesigner firmy Mercedes-Benz je čestným členem skupiny jedinečných osobností, jejichž životní práce byla mimořádným přínosem v oblasti individuální mobility člověka. Mezi ně patří Béla Barényi, Karl Benz, Robert Bosch, Ettore Bugatti, Louis Chevrolet, Chrysler Walter S., André Citroën, Gottlieb Daimler, bratři John Francis a Horace Elgin Dodge, William Durant, Enzo Ferrari, Henry Ford, Soichiro Honda, Wilhelm Maybach, Armand Peugeot, Ferdinand Porsche, Kiichiro Toyoda a další.
Aktualizováno Neděle, 18 Září 2011 15:06
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 5 z 7

Hlasování

Pro tchýni je do průsmyku Stélvio ideální:
 

Valid XHTML and CSS.