Home
Welcome to the Frontpage
Škoda 720 PDF Tisk
Nedávno jsem dostal otázku, proč jsem měl takovou fobii ze stodvacítek a nutil jsem spolužáky parkovat za rohem, protože jsem se styděl, když s tím za mnou někdo z nich přijel. Důvodem této podvědomé averze je zašlapaný projekt 720, místo kterého se zaostalá řada 105/120 produkovala…
 
W116 6.9 PDF Tisk

Pouhých 7380 kusů největšího německého automobilového motoru vyráběného sériově bylo instalováno do sedanů řady W116. Přesně tolik vzniklo modelů s dnes uctívaným označením 450SEL 6.9. Vůz v základní ceně 70 až 80 tisíc marek tvořil strop v nabídce „běžných“ automobilů nejenom u Stuttgartského výrobce.

 
Brzdové kotouče Brembo PDF Tisk

Co je třeba vědět o brzdovém kotouči Brembo R: 230 mm?

 

 
Jose Ignacio Lopez de Arriortua PDF Tisk

Tento muž asi navždy zůstane jednou z nejkontroverznějších postav automobilového průmyslu, a i když je jeho osobě přisuzovaní spíše záporná role, tak je v současnosti třeba si položit otázku, která automobilka dnes nepostupuje přesně podle jeho tehdy proklínaných pravidel a co vlastně umožnilo strmou expanzi automobilového průmyslu na přelomu tisíciletí.
 
AMG 300 E 5.6 "Hammer" PDF Tisk

Tahač se zanořil za další horizont a řidič přejel se zklamáním ceduli s posledním sjezdem na Affalterbach. Pohledem se pokoušel rozeznat jak vysoko nad horizontem slunce je. Bylo ale tak ostré, že mu zalilo celý výhled. Jenom ve zpětném zrcátku byla koule…černá koule... a zvětšuje se... rychle... Řidič se instinktivně zapřel vší silou do volantu a zabořil hlavu do opěrky. V tu chvíli kolem něj proletěla třísetkilometrovou rychlostí černá limuzína.

 

 
Lamborghini Diablo 30SE PDF Tisk

Píše se rok 1993, automobilka Lamborghini S.p.A. slaví 30. výročí vzniku a z výrobní linky sjíždí třetím rokem jediný aktuální model Diablo - dvousedadlová berlinetta od Marcella Gandiniho. V září téhož roku fabrika v Sant'Agata představuje při dnech Lamborghini výroční limitovanou edici Diabla – model SE30. Exkluzivní produkce 150 kusů „speciale edizione“ je poté v prodeji v průběhu roku 1994 a 1995.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 3 z 6

Hlasování

Pro tchýni je do průsmyku Stélvio ideální:
 

Valid XHTML and CSS.