Veteránské SPZ E500

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod capriclan v 23 dub 2013 19:18

Utíkej od toho pryč a nezastavuj se 8-)
Ne vážně,pokud by byl prodejce fér tak to přihlásí v Německu,což neudělal z nějakýho důvodu :idea:
Píšu to už po několikátý-japonský auta nebrat a asi nejsem sám toho názoru :shock:
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod falco v 23 dub 2013 19:40

KrtinaCZ píše:Tak už je tady první problém......u auta mají jen Japonský techničák......a dle vyjádření pana Horského z homologací na Chodově je to problém....co s tím? Poradí někdo?....jsem smutnej....prachy v tašce, v noci jsem pro ni měl jet :(


Toho bych se trochu bál, není to tak dlouho, co byl velký problém tu přihlásit auto z J. Dokonce znám jeden konkrétní případ auta dovezenýho z Asie, kdy bylo auto jednoduší přihlásit nejprve v Německu a pak až v ČR. Řekl bych alě, že teď už to nějak ošetřený bude, přinejmenším BB v Holešovicích sem tahá jedno auto za druhym..

Spíš bych se ještě pozastavil nad tím konkrétním kusem, není tam těch předělávek nějak moc?? Zaujala mne třeba kontrolka dálky u zadního zámku, to je také u před fcl docela zvláštní...
falco
Rezident
 
Příspěvky: 58
Registrován: 23 říj 2011 17:19

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod KrtinaCZ v 23 dub 2013 19:44

Tak uz je to zařízené. V D není problém to přihlásit...jen se jim nechtělo dát 730,- Euro za TüV a čistopis. Holt si to cvaknu. Jinak proč myslíš, ze jsou reimporty z JP s špatné? Nezapomeň, že v takovém stavu se 140t KM bude D verze stát min.25T Euro a rozhodně lepší z JP než z Emirátů (písek)nebo USA (všechno špatně)....Už jsem jich po Evropě objel několik a za tyto peníze ji v takovém stavu nekoupím...nebo co myslíš?
Nebo víš o nějakém problému ohledně konfigurace pro JP? Myslím třeba emise atd...?

Dík za radu Milda
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod Honza v 23 dub 2013 19:52

Přihlášení v Německu by bylo určitě řešením, které by bazarník vzhledem k ceně a původu auta v rámci rámce poskytnout mohl.

Každopádně mě nejvíc udivili stanovisko místního zastoupení, protože když si dekóduješ VIN, tak se na 99% dozvíš, že dealer branch je nějaký Saubertall v Reichu namísto nějaké Fukušimi. Přímou dodávku fabriky do Japonska bych s pouze LHD rád viděl ;)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod Honza v 23 dub 2013 20:05

Já jsem to tu nechtěl díky prodávajícímu lepit na sklo, ale pokud je to ještě aktuální, tak vím jednom libovém autě v Monaku za 15.000€.

The car is 3 owners from new :

1st : 1991 to 1999 : Michel PASTOR, in Monte-Carlo
2nd : 1999 to 2010 : Alain DUCASSE, in Monte-Carlo
3rd : since 2010 : me, in Monte-Carlo

check in google the first 2 owners, very famous
162,000 km original from new, Light blue with blue leather, original conditions, no modifications from the delivery
all books and tools, complete book service Mercedes monte-carlo
chassis : 0361B456723
To be perfect : need 1k euro spend in body peint ( repeint front / rear bumper... )
I know this car since the begining, never been damaged

Kontakt předám. Jediný problém je pouze osobní prohlídka, ale to by ti podle již proběhlé komunikace vadit nemělo. Pán obchoduje se starými unikátními Porsche RS/RSR, takže se po mailu nad fotkami dohadovat nechce.

Obrázek

Diskusi o japonkých dovozech jsme tu již měli viewtopic.php?f=3&t=528
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod KrtinaCZ v 23 dub 2013 20:06

VIN jsme prověřili....sedí Heckdeckel, maska i ten Infrarot senzor .......taky to nechápu...výroba 12/92 :!: Možná si to nechal ofiko předělat a zapsat do DK. Tak nevím, nicméně jsem asi rozhodnut.....za tyto peníze o jiné podobné nevím...ale za každý názor budu vděčný........kupuji ji nejspíše jen jednou na doživotí :)
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod falco v 23 dub 2013 20:11

DO 1/93 Německé specifikace šel dát dřevěný volant nebo tahle klima? To auto působí spíše jako předělávka z USA, ale jen tipuju :-)

Osobně bych se J taky bál, když k nákupu ceny auta v J připočítáš dopravu, zjistíš, že to tam někdo prodával za cca 7 000 USD a to lecos ukazuje... Rozhodně bych si pořádně prověřil vin a auto fyzicky, kdoví jakou to má historii..

Rozhodně to není málo peněz, za podobný ceny jdou sehnat EU auta s cca 220 TKM... Fixní náklady na údržbu budou stejný a počáteční investice bude kdykoliv vratná, což u japonc nemusí...
falco
Rezident
 
Příspěvky: 58
Registrován: 23 říj 2011 17:19

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod KrtinaCZ v 23 dub 2013 20:57

A nebo jinak.....za kolik by se vyplatila tato konkrétní 036 koupit i s výše uvedenými riziky? Podotýkám, že ji chci hlavně užívat, než hlídat její potenciální hodnotu :P
KrtinaCZ™
KrtinaCZ
 
Příspěvky: 67
Registrován: 11 pro 2009 16:07

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod falco v 23 dub 2013 21:03

KrtinaCZ píše:A nebo jinak.....za kolik by se vyplatila tato konkrétní 036 koupit i s výše uvedenými riziky? Podotýkám, že ji chci hlavně užívat, než hlídat její potenciální hodnotu :P


To nejde říct, pro někoho je to jistě i za tyhle peníze dobrá koupě! Tady většina lidí dbá na originalitu, vzhled a stav jako z výroby. Pokud je to auto v perfetním technickém stavu (čož právě u aut z J nebývá), nepotřebuje nějaký zásadní opravy a tobě udělá radost, klidně si ho kup:-) Já bych se bál jen dalších nezbytných investic a sypání peněz někam, odkud je už nikdy nedostanu... Neříkám, že třeba tohle je nějaká hvězda, vzal bych si ale spíš něco takového...
http://www.hofman.nl/auto/12861/Mercede ... 0E+5+0+V8/
falco
Rezident
 
Příspěvky: 58
Registrován: 23 říj 2011 17:19

Re: Veteránské SPZ E500

Odeslatod Honza v 23 dub 2013 21:09

Když vezmu v potaz transport, clo a DPH 21% + marži obchodníka, tak se nákupka v Japonsku bude pohybovat 150-200T Kč. Auto v Japonsku nedostalo Shaken a to je zřejmě hlavní důvod nabídky v aukci/exportu. Odkaz na místní letitou diskusi o japonských dovozech jsem dával pod fotku auta z Monaka.

V případě nákupu .036 se trpělivost a rozvážnost opravdu vyplatí. Navíc ty správné nabídky se na inzertních serverech objevují velice zřídka. Specializovaná fóra mohou být daleko lepším zdrojem.

Ale končím s kázáním. Pokud to auto chceš, tak si pro něj dojeď. Dle mého je to risk a cena je na to, co to je, víc než přemrštěná.
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Fórum E500

Kdo je online

cron