Hitlerova 770k

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Hitlerova 770k

Odeslatod Radek v 10 říj 2008 09:25

Neprůstřelný 770 Series II (W150)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě popis:
Obrázek

...a Sinsheim
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod Pouchaz v 10 říj 2008 10:59

Sakra to je stroj :shock: 7,7 litr.
Uživatelský avatar
Pouchaz
Rezident
 
Příspěvky: 501
Registrován: 26 čer 2008 06:41
Bydliště: Praha, Zábřeh

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod Ruda v 10 říj 2008 12:27

Díky Radku, nikde jsem neviděl všechny tyhle fotografie pohromadě. Je to trochu hrůzostrašnej pohled. Neposoudím jak je hodnota 400 koní ze 7,7 litru dobrá, ale docela by mě zajímal kroutící moment, myslím že za ten by se nemusel stydět žádný novodobý tahač. Koukám na ty kličky od oken, to musela být velká prča jima obsluhovat 4cm tvrzený sklo :D Beztak, buď na to dali dozadu motorky ze stěračů nebo tam měl Adolf dva pomocníky, linksfensterschlusener a rechtsfensterschlusener 8-)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod Radek v 10 říj 2008 14:45

Ruda: Leda, že by ty švihadla posilovalo servo :lol:
400PS na 5 tun...

Já jsem z toho topicu nějak nepochopil, jestli ta shora ve státech je to samý auto co dole v Sinsheimu. Podle toho topicu v tom mají bordel i němečtí bratři:
http://nast-sonderfahrzeuge.de/MB-Exote ... p?id=20571

Podobný brutální Mercedes z těch let jsem viděl v classic centru na Smíchově. Jedna kožená sedačka byla roztržená a lezla z ní sláma, měl jsem z toho auta strach, mělo kolem sebe auru smrti.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod Ruda v 10 říj 2008 16:09

Radek: celkevej charakter auta by i napovídal ovl. oken přes servo jet, že by i posuv Adolfovi sedačky? :lol: Nebo přes nějakou festovní vývěvu, úplně vidím jak tam ty tabule skla a křeslo s "vůdcem" jezdilo sem a tam s funěním nahoru a dolů jako gilotina. Fuj!

Ten překladatelský oříšek by nám mohl pomoct rozlousnout Honza, halooo Honzo... :)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod Alien v 11 říj 2008 08:13

a k čemu je vlastně neprůstřelný kabriolet? :shock:
Alien
Rezident
 
Příspěvky: 161
Registrován: 26 čer 2008 20:46

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod Honza v 11 říj 2008 14:32

Je tam napsáno, že vůdcova sedadlo a prostor pro nohy byl zvýšen o 13cm. Zřejmě si měl připadat vyšší ;)

Jinak jsem tam našel ty sektory v gumách a pak nějaký drsný uzavírací systém jako nadstavbu klik - Asi pravý význam Centrálního Zamykání :lol:

To, že bylo tohle auto v roce 1990 k vidění v Kanadě bych bral jako zapůjčení exponátu na tématickou výstavu mezi muzei. Expozici služebních vozů s Sinsheimu jsem viděl a jsou tam tuším 3. Velký kabriolet F s přiloženým účtem, který obsahuje adresu zákazníka prostě Berlin, Himlerova zavřená limuzína po renovaci s výstavkou původních neprůstřelných skel po palbě s automatu a nakonec ten terénní speciál.
Další 2 jsem viděl druhý den ve Felbachu. Jedno auto rozdělané do šroubku a opodál stojící zavřený vůz ze Španělska využívaný generálem Francem. Šel z něj strach. Další je v depozitu Národního Technického Muzea, ale má Sodomka tuning, protože s ní jezdil po Dr.Háchovi ministr obrany Alois Čepička a Mercedes by dělnické vládě neslušel :roll: Bylo jich vyrobeno dohromady 88 (to je zvláštní ;) ) a byly určeny pro říšskou kancelář a ostatní přidělení schvaloval sám nejvyšší. Rozdávalo se to jako dary věrným.
Na Smíchově mohla být černá 540K, kterou pan Majoroš "zrenovoval" před lety a pak jí prodal někam na Moravu, tak se mu asi vrátila. Na druhou stranu mu nelze úpřít záchnanu toho auta, protože když ho koupil, tak valilo na dřevoplyn ;)
Mě tyhle auta fascinují právě proto, že to byly symboly strachu stejně jako Ledwinkova Tatra 77a, o které vůdce řekl, že je to ten pravý vůz pro jeho dálnice. Vypadala opravdu hrozivě. T87 je oproti ní z hlediska designu lehký průzračný čajíček. Do Národního Technického Muzea jsem taky chodil jen kvůli té pancéřované 540K po K.H.Frankovi, protože na mě působila jako magnet.
Přílohy
Resize of mercedes_770_01.jpg
Před
Resize of mercedes_770_02.jpg
...a po tuningu
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod fahrer v 11 říj 2008 18:20

400 kobyl je super výkon. Nebylo to něčím dopovaný?
Život je krásný, ale drahý. Je i levnější, ale to už není tak krásný!
Uživatelský avatar
fahrer
Rezident
 
Příspěvky: 287
Registrován: 26 čer 2008 08:54
Bydliště: Děčín

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod dall v 12 říj 2008 11:40

fahrer: Goringovym morfiem :mrgreen:
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Re: Hitlerova 770k

Odeslatod fahrer v 12 říj 2008 12:10

Možná. :mrgreen: V Sinsheimu jsem byl 2x a nikdy jsem si jich nevšiml. :oops: Škoda, protože víckrát už tam asi nepojedu. Chystám se sice na Burana, ale ten by měl snad zůstat ve Speyeru. I když by chtěl vidět i Concorde. :roll:
Život je krásný, ale drahý. Je i levnější, ale to už není tak krásný!
Uživatelský avatar
fahrer
Rezident
 
Příspěvky: 287
Registrován: 26 čer 2008 08:54
Bydliště: Děčín

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron