Krematorium

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Re: Krematorium

Odeslatod marko v 25 srp 2008 19:53

Dům vznikl na velice problematickém, strmém pozemku, který byl plný náletové zeleně. Na pozemku byla neřízená skládka z minulých let. Vila je navržena v moderním pojetí s použitím moderních materiálů, jde o dům se dvěma nadzemními podlažími a suterénem, přičemž horní podlaží je menší a ustupující. Pojetí objektu je ve smyslu otevřeného domu. Hmota vlastního domu je příjemných proporcí - členité hranoly, který nezastiňuje okolní domy svojí hmotou a okázalostí - jde o velice střídmou architekturu. Dům je proveden z ocelového skeletu v černém odstínu s kamennými vyzdívkami - opuka, s hliníkovým výplněmi otvorů a v kombinaci s nižším hranolem z monolitického betonu opláštěný matovaným sklem a vše doplňuje dřevo na venkovních terasách. Jednotlivá patra objektu jsou důsledně členěna podle využití a to na relaxační, společenskou a klidovou zónu.
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Krematorium

Odeslatod Golfier v 26 srp 2008 18:24

Marko - kde to tam je? Myslim, ze jak jsme tam v cervnu spolu byli, ze bychom to byli schopny videt? Vazne me ten house dostava, docela by me i zajimal typ rodinky co v tom bydli!
Golfier
 
Příspěvky: 161
Registrován: 29 čer 2008 14:21
Bydliště: Leeds

Re: Krematorium

Odeslatod marko v 26 srp 2008 18:29

jo, ze slapadla by to videt bylo

takze kouzelna katastralni mapa a katastr mi prozradili, ze se jedna o dum Františka Feniče, rocnik 51 - majitel FEBIO, Febio fest atd...
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Krematorium

Odeslatod Radek v 27 srp 2008 08:37

Já jsem si chtěl tipnout rodinu Červeňákových:
Obrázek

Jinak Fero Feniče potkávám docela často tady v Růžovce, FEBIO tam má sídlo, tak to u mě docela stoupnul, čekal bych nějakou zemianku v Tatrách :lol: Ale asi se tam nezdržuje že? je to jenom chata ne? :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Krematorium

Odeslatod Radek v 27 srp 2008 08:37

delete pls (odeslalo se dvakrát)
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Krematorium

Odeslatod marko v 28 srp 2008 10:30

pro stoupence bungalovu, jeden z cernaku:

Jednoduchý půdorys, dům maximálně otevřený do zahrady, jednotrakt. Dispozice: domem prochází optická osa – chodba, k ní jsou z obou stran doplněny místnosti. Severní strana – zázemí, wc, koupelny, šatna. Jižní strana – obytné místnosti, living space s kuchyní a boxem v prostoru.
Bungalov je sestaven z několika bloků,l išících se barevností – typem povrchu, obkladu. Stavbu definuje několik základních materiálů, dřevo, cembonit, zrezlé železo. Plochy skel, dřeva, kovu, zeleně a kamenů vytvářejí mozaiku přírodních povrchů a rastrů volně propojujících bungalov se zahradou v jeden kompozitní celek.
Přílohy
B1.jpg
B2.jpg
B3.jpg
B4.jpg
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Krematorium

Odeslatod Radek v 28 srp 2008 11:09

Včera jsem se bavil s kolegyní, která si právě pořizuje Neubauwohnung nedaleko ČM, který je provedením, metráží a vnitřním příslušenstvím prakticky totožný s mým, akorát jí bude stát o 1.8 milionu víc, než stál mě v novostavbě před dva a půl rokem na druhé straně Prahy (liší se to prakticky jen o 3m2 a vzdálenost k metru) proboha, to šlo tak nahoru, že se tak cení vzdálenost k metru se mi nechce věřit, nebo se z ČM stává Monaco??? Čekal bych vzhledem k vývoji cen za posledního dva a půl roku tak o 0.6-0.8 mil. víc, ale o 1.8? Masakr. Developeři rejžují, protože ten bytový dům je rozprodaný a to tam teprv přijíždí dva cikáni s kolečkem kopat zákaldy. Podle netu a novin ceny bytů půjdou dolů až o pětinu, nechce se mi věřit, když se tradičně prodávají poslední byty v místě, kde je dnes ještě zelená louka. Možná novináři myslí sídliště JM nebo Skalka, kde do paneláků teče a ve stoupačkách bytových jader z lepenkových krabic běhají krysy jako jezevčíci...
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Krematorium

Odeslatod marko v 28 srp 2008 14:09

novostavby v pze jsou kolem od 40.000 CZK/m2 vys, treba co vim, takovej ekospol je z developeru z tech levnejsich, viz http://www.ekospol.com/cs/byty/

Treba v MB je silena poptavka, bydli tu udajne 25-30% cizincu, studentu VS atd, takze obrovskej hlad zapricinil, ze treba nektery maly byty kolem 50m2 2+1 ve starym panelaku tu jsou i za 40.000 CZK/m2, za coz se tu prodavaji rozlehlejsi byty v novostavbach, jako treba tahle co stavi znamej par metru od moji pracely http://www.sreality.cz/byty-3+kk-prodej ... 1975723643, nebo kus dal http://www.novedubce.cz/vizualizace.htm za ty samy prachy. Jiste ta bublina splaskne, ale jak v kterym regionu...
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Krematorium

Odeslatod Golfier v 28 srp 2008 15:32

Ja mam mezonet v centru, praci taky, takze spokojenost a nic neresim! 8-)
Golfier
 
Příspěvky: 161
Registrován: 29 čer 2008 14:21
Bydliště: Leeds

Re: Krematorium

Odeslatod MarioV8 v 28 srp 2008 20:23

Panove, jak bych to rekl... ti buzeranti co si ani neumi vzit spravne klice a bytem provadeji najemniky po desitkach jsou drsne v pohode. Protoze lidi co si stihli nabrat hypoteky si kvapem berou do konce roku vse co se bude dat do zimy obyvat a ti druzi co to nestihli a ted zjistuji, ze se to jiz ponekud nevyplati, tak ti davaji vydelavat realitnim parchantum (sorry Rudo). Cerstva zkusenost, od 1.9. bydlim na Pankraci (Nuslich?) a rekl bych, ze nekteri pracovnici realitek jsou na zastreleni, umlaceni a umuceni za ziva.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron