Nad čím momentálně slintám :-)

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod Fil v 13 bře 2009 15:59

Jestli mám nějakej aktuální sen, co podniknout, tak je to tohle :-) http://magazin.ceskenoviny.cz/cestovani/zpravy/cestovatele-ceka-600-km-po-rece-v-divocine-na-aljasce/365477
nebo si střihnout tuhle Kanadu, to by bylo taky žrádlo... http://cestynasever.cz/index.php?id=e_2005_kanada Já si snad najdu nějakou líp placenou práci 8-)
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod marko v 13 bře 2009 17:24

já zase slintám nad tímhle :)
http://www.vitejtevkldr.cz/trailer.html
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod Fil v 17 bře 2009 17:50

Já mám vůči návštěvě KLDR dost smíšené pocity, přijde mi to jako jet na exkurzi do koncentráku... Asi bych tam nejel, z principu... Jednak nemám rád organizovanou turistiku, a jednak se mi nechce podporovat režim. Ale musí to bejt zajímavý.
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod MarioV8 v 17 bře 2009 20:18

Videl jsem trailer. Dekuji. Abych byl neustale pod dohledem jestli se koukam spravnym smerem a daval si porad pozor co rikam... to uz tady jednou bylo.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod marko v 17 bře 2009 21:24

Chápu, že někoho izolovaná destinace jako KLDR odrazuje, ale pro mě je to sen. Absolutně nedotčená příroda, města s minimem aut, Kim čongovy zkopírovaný mercedesy 190, ohromný budovy. Naopak člověk si uvědomí co má... Jinak na to 7. jdu do multiplexu.

Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod Fil v 17 bře 2009 22:08

Já s tebou souhlasím, musí to bejt hrozně zajímavý, jak píšeš, prostě úplně jinej svět, jiná mentalita, prázdný ulice, památníky, šílenej kult osobnosti, totalita, vymytý mozky, Potěmkinova vesnice... Já si prostě jenom nejsem jistej, jestli je etický tam jezdit.
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod marko v 17 bře 2009 22:16

File, tak nepředpokládám, že z těch pár zájezdů živí kimův řežim... Neetický mi to nepřijde, ty lidi nijak nezneužíváš, nijak jim tam neškodíš. Neetický je pro mě safari střílení zvířat v africe.
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod Fil v 17 bře 2009 22:32

To ne, já to neberu jakože materiální podporu režimu, spíš mi vadí to, že ty lidi tam nemají absolutně žádný práva, svobodu, chcípají tam hlady (ty šťastnější) a nebo v koncetrákách (ty méně šťastnější) - a já tam jedu na dovolenou na to koukat jako na zajímavej úkaz, co se jinde nevidí. Asi bych z toho neměl to potěšení, nevím, jak to přesněji popsat.
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod marko v 17 bře 2009 22:36

No já Tě chápu, ale i přes tu smutnou skutečnost to nepovažuju za nemorální i když ta realita ve který tam oni musí žít, a kvůli který bych tam jel, je hustá.

Když jsem to říkal doma že bych tam jel, řekli mi, že jsem magor. Ale Honza říkal, že by jel se mnou 8-) Je to hustý, když si vezmeš, že Kim udělal v diamantovejch horách golfovej klub. Frajeři se na jachtě na azurovym pobřeží předháněj, že ten hrál golf kajmanech nebo na bahamách, nebo na pobřeží v normandii, ale jeden řekne, že on hrál golf v KLDR a všichni zmlknou... a že když tam jel určeným autobusem, na prázdný dálnici ho bral Kim Čong Il v rudým ferrari... A to je teprve hukot.
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Nad čím momentálně slintám :-)

Odeslatod Fil v 17 bře 2009 22:56

Jojo, ty zážitky musej bejt skutečně silný, ale já bych to prostě asi nedal. I když na druhou stranu je taky potřeba vzít v potaz argument, že právě kontakt s cizinou formou turistů může alespoň trochu těm lidem pomoci otevřít oči. Konci socíku u nás taky prospělo, že lidi viděli, jak jsme zaostalí za západem... nezbývá tedy než doufat, že tenhle bolševickej skanzen taky jednou půjde do kopru :-)
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron