Zablbnutí ve sněhu

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod Pouchaz v 10 led 2010 12:57

Včera ráno, jsme jeli s našima na barák kouknout jak to tam vypadá. Na otevřeném prostranství bylo 47 cm sněhu. ( Mukařov u Prahy) Cesta celou dobu na 2 maximálně 3. Byl jsem hodně překvapený, že jsme se dostali bez veteších problémů až k baráku a to bez použití řetězů.
09012010279.jpg
Odjezd z areálu kde parkujeme

09012010280.jpg
Plac před barákem

09012010283.jpg
Přední spojler slouží jako radlice? :-D


A mám i nějaká videm. Na prvním je bratr, který se snaží otočit aby jsme mohli odjet. Na druhém otec :).

Uživatelský avatar
Pouchaz
Rezident
 
Příspěvky: 501
Registrován: 26 čer 2008 06:41
Bydliště: Praha, Zábřeh

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod dall v 10 led 2010 15:18

to mate z tech vasich mercééédesu, stodvacitku, Barum OR 24 dozadu a jsem silnic král :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod Pouchaz v 10 led 2010 16:59

Dall : Jsou na tom Goodyear ultra grip 7+. Byl jsem překvapenej, věřím že kdyby jsme v tom seděli všichni tak se takhle trápit nebude :-D.

Loni jsem jel na hory Nissanem Terrano II. Jel jsem přes úsek kde bylo cca 20-30 cm nafoukanýho sněhu a bylo to do mírného kopce. Než jsem zapl předek tak se to auto ani nehnulo. Takže MB není na tom ještě tak špatně 8-).
Uživatelský avatar
Pouchaz
Rezident
 
Příspěvky: 501
Registrován: 26 čer 2008 06:41
Bydliště: Praha, Zábřeh

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod deerhunter v 10 led 2010 17:10

UG 7+ rulez ! taky je mam a spokojenost ... jen je holt lepsi v techhle podminkach jezdit zatizenej...treba lidma 8-) ale i po prazdnu to jde ..
Objects in the mirror are slower than they appear
deerhunter
Inventář
 
Příspěvky: 188
Registrován: 17 bře 2009 15:12
Bydliště: Praha 6

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod dall v 10 led 2010 17:40

Pouchaz: no ja kdyz mel jeste starou Vitaru, tak sem musel na snehu taky kazdou chvili priprahavat predek, aby to vubec jelo, LC jede na 4 furt a co s tim ted v te kalamite jezdim, tak bez ztraty kyticky, uz jsem i dve auta tahal z prikopu a to na sebe pozaluju, ze vlastne ani nemam zimni, ale AT kola od BF Goodrich, ale funguje to vyborne :oops:
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod Derailleur v 10 led 2010 18:20

deerhunter píše: ... jen je holt lepsi v techhle podminkach jezdit zatizenej...treba lidma 8-) ale i po prazdnu to jde ..

svata pravda...nedavno som tiez isiel snehovou krajinou s autom plnym ludmi a v pohode a akonahle som vsetkych vysadil, tak som hrabal a smykal :?
ale kazdopadne mam v kufri hodenu betonovu kocku :D
ale chcelo by to asi do stran do blatnikov kufra, dake zeleza, betony alebo dve velke stare baterky :twisted:
Derailleur
Inventář
 
Příspěvky: 253
Registrován: 22 črc 2009 11:30
Bydliště: Slovensko

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod MarioV8 v 10 led 2010 19:24

Ja jsem vcera driftoval se skrinovym Variem 816D na jednom parkovisti (bylo tam tak 10-15cm jiz rozjezdeneho snehu), potreboval jsem par fotek detailu. Na cele auto uz to nebylo, mel bych ho mit v praci na intranetu. Ted si tlucu hlavu, protoze alespon svetla vyska by byla. Jednou mi dost solidne zatrnulo, preci jen i prazdne to ma tak 4000kg a to proste nepotlacite... Zaverky, trochu plynu, narovnat kola, opatrne nechat klouzat spojku a modlit se v zaberove vlastnosti pneumatik. Fotky nemam, bo jsem byl sam a pak mne premohla touha to mit nafoceno co nejdrive. Vzdavam se, zima to byla co mne premohla. Mokrym hadrem drhnout motor aby nebyl zapraseny na fotkach a podlahu v kabine... bleee. Skoro hodina priprav a par minut foceni.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod Radek v 10 led 2010 20:22

dall: Máš pravdu, bohužel bez legrace :oops:

Nejdřív jsem stál za Mercedesem, ale ty zimy jsou horší a horší, po céčku chci prostě sedan 4x4, bydlim za Prahou a jezdim na Šumavu, už na tyhle hrátky fakt nemám nervy... Auto jsem sice dnes dvakrát odhazoval, ale zítra jedu do práce Fordíkem.

Pouchaz: Ta druhá fotka je krásná, hned si jí stahuju. Ty videa jsou pro mě šokující, přesto, že mám na novejch zimákách najeto asi 5tkm, v těch třiceti číslech kde s tím blbnete bych neměl šanci... Včera jsem měl honičku projet asi 15cm...

Jinak se mi včera povedlo poprvé přejet s vypnutým ASR/ETS ze sněhu na asfalt a bylo to jak když mě někdo kopne do ledvin :lol:
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod Honza v 10 led 2010 23:12

Jábych ten zadní náhon tak nezatracoval, protože tohle počasí je poslední dobou tak 14 dní v roce a kvůli tomu si tedy já osobně 4x4 pořizovat nebudu. Když má auto nějakou tu dnešní elektroniku, tak tu "českou" zimu projede v pohodě. Musí jen dávat trochu pozor a jinak je to OK ;) Těším se na jaro, protože bude zase poježděníčko s E500 8-)
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Zablbnutí ve sněhu

Odeslatod pepas v 10 led 2010 23:21

No tak ja konkretne s elektronikou domu nevyjedu, ještě že to jde manualně vypnout, jinak bych musel garazovat v pulce kopce vždy tak :D Jinak si taky myslim že je zbytečné kvuli par dnům kupovat 4matika,
Uživatelský avatar
pepas
Rezident
 
Příspěvky: 291
Registrován: 15 črc 2009 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron