Auto HiFi 80/90 leta

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod petrD v 17 úno 2011 14:34

Ma tu take nekdo uchylku na autoradia z 80 a 90 let? (teda krome Joea, jehoz fotka plne skrine je asi dostatecne znama vsem :), ale ten je spise zamereny na starsi..)

Ja hledal nejake radio do Lancie, az me padlo oko na Blaupunkt Sylt/Denver SQM 108. Je to sice jen radio a zesil. ale s moznosti rozsireni o cd a tape player CDP a CCP 08. Ve sve dobe tenhle zaklad nebyl az tak drahy (do cca 300 liber), ale cela sestava byla nad 1tis...

Tak jsem zakoupil tenhle pristroj, uplne novy, rozbaleno poprve po 25 letech :). Nemusim vymyslet umisteni, coz je velka vyhoda, a trcet bude zpod palubky jen ten ovladaci panel na husim brku...

P1000598.JPG

P1000600.JPG


A svrbi me prsty prihodit na tenhle CML :

http://cgi.ebay.de/Blaupunkt-Berlin-RCM ... 020wt_1139
petrD
 
Příspěvky: 52
Registrován: 21 črc 2009 11:01
Bydliště: Praha/Amsterdam

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod Ruda v 20 úno 2011 22:21

Takovéhle důmyslné zařízení byly myslím fakt občas vidět ve W126 nebo 116. Já bych měl zase moc rád v autě Mexiko, Silverstone nebo Traffic Pro. Do MB podle mě nic jiného nepatří, je to jediná regulérní cesta jak dostat do starého auta navigaci a neprasit to na sklo. Současné SONY GT300 je krám jako všechny ostatní SONY a s citlivostí a schopností udržet signál nesahá Beckeru ani po kotníky :)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod petrD v 20 úno 2011 23:47

To je pravda. Jinak tohle je zajimava instalace v cecku:


New York .jpg
petrD
 
Příspěvky: 52
Registrován: 21 črc 2009 11:01
Bydliště: Praha/Amsterdam

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod Ruda v 21 úno 2011 03:12

To je opravdu hodně zvláštní instalace. Nikdy jsem nic takového neviděl. Na tuhle "old-school" mám taky trochu slabost. Velice zajímavé a pěkné věci mají v plzeňským hifilandu, například kýžený Becker, zřejmě komplet a bez vypadaných pixelů: http://hifiland.net/katalog/autoradio-becker-traffic-pro-high-speed~zBecker%20Traffic%20Pro%20High%20Speed.html
Krom toho taky pasu po konzoli do W124, na kterou dávalo sluchátko NMT telefonu - byla to taková šikovně tvarovaná boule u nohu spolujezdce, kopírovala tvar středového panelu a byla vykrojená v místě ventilace pod přístrojovkou.

Možná by si tu uspěl s příslušenstvím ke své centrální jednotce, za necelé 400,- tam mají "cd měnič Lancia CDC 838" ale i řadu věcí od Blaupunkt. Jinak ten shop sleduju už pár let, dá se tam najít Harman/Kardon, občas Altec Lansing, Nakamichi. A mají vcelku zajímavé ceny, ale osobní referenci nemůžu přidat - nevyzkoušeno.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod petrD v 21 úno 2011 10:13

Diky Rudo za odkaz. A co treba blaupunkt new york s navi? Ten se necha sehnat za pomerne levnej peniz (do 150eur). Akorat ja tomu nejak neprisel na chut, i kdyz design neni spatny.


DSCN2854.JPG


Ale jinak se mi hrozne libi Nakamichi CD 700. Jen ta cena...

cd700_main.jpg
petrD
 
Příspěvky: 52
Registrován: 21 črc 2009 11:01
Bydliště: Praha/Amsterdam

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod Ruda v 21 úno 2011 13:09

Já jsem před lety o Blaupunktu uvažoval. Tehdy mě od něj ale odradil jeden (dost možná subjektivní) názor, že tahle značka mívá obecně problém s mechanickou součástí CD mechaniky a mě by navíc štval ten modrý podsvit, který u téhle značky vždycky najdeš. Do těch starších MB se hodí něco s červeným / jantarovým podsvitem což právě Becker, jako originální rádio pro MB, mívá. Ovšem jak tu čtu, Pouchaz má problém ze kterého bych měl taky obavu, stávkující display. Nakamichi je samozřejmě hodně vysoký level, navíc ten klasický design, to by bylo :) Jen ta cena..

Tak si říkám jestli by nakonec nemělo být ideální řešení BE860. Dá se to koupit za rozumný peníz tuším z Fellbachu i se zárukou, nebo se to občas mihne na nějaké veteránské burze. Ani by mi nevadilo že jako většina dostupné produkce od Nakamichi nespolupracuje s formátem MP3 :) - a ještě drobnost, na changer má stejný konektor jako SONY, možná by se s ním uměl spárovat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod petrD v 21 úno 2011 18:55

BTW ten odkaz Rudo co jsi mi dal mi pomohl...uz par let shanim CD zasobnik do Sony changeru co mam v jinym aute (to je taky hezka vec, komplet z roku 89, XR7302 plus zesik a changer, tenkrat za to nemec vyklopil pres 4 tis DM..), a ted jsem si ho prave objednal z te Plzne :)

Co se tyce toho B-punktu, podsviceni se da menit u tohoto typu (zelena oranzova atd..). Ale jak rikas, mechaniku to ma hodne naladovou. Udajne jak je pod nulou tak je linej jak spanel po obede.

Za kolik se da koupit ten Becker 860? Ja videl na ebuji tyhle CD verze za ukrutnej peniz...az se mi to ani nechtelo verit
petrD
 
Příspěvky: 52
Registrován: 21 črc 2009 11:01
Bydliště: Praha/Amsterdam

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod Ruda v 21 úno 2011 23:04

Jsem rád že jsem pomohl ;) BE860 koupil kamarád od jednoho "odborníka" na Motortechně kde by se mezi "ostatníma starýma krámama mohl udat". Dal za to 1500,- a dalších 500,- za vyčíštění (po té mi to za 2t odmítl prodat :D ). Ve Fellbachu to není skladem http://et.mercedes-benz-clubs.com/mbc/search?keywords=Q4820170&x=38&y=11 ale soudě podle cen ostatních položek to asi půjde ke 4-500 € :? Já jsem asi trochu zamrzl v čase, kdy se odtamtud dal dovést BECKER za 120-150€.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod petrD v 17 dub 2011 12:00

Rudo, neznas prosimte nejakyho machra co umi opravovat autoradia? Vysourcoval jsem Magnat Digatec 505, svyho casu to muselo byt dobry delo, 88 rok a umi i telefon. Bohuzel je nefunkcni, a ani nemam k nemu schema. Udajne ma mit i kod.
Přílohy
web magnat 2.jpg
web magnat.jpg
petrD
 
Příspěvky: 52
Registrován: 21 črc 2009 11:01
Bydliště: Praha/Amsterdam

Re: Auto HiFi 80/90 leta

Odeslatod Ruda v 18 dub 2011 20:28

Tak to je opravdu pěkný poklad 8-) Není to ten kousek co proletěl na Ebay za 35 € ? Problém bude v tom, že Magnat se už dlouho rádii nezabývá a co víc v rámci projektu rádií si asi udělal jenom branding na přístroji a tak může být rádio kterýhokoli výrobce. Ptal jsem se v autohifif, kde občas nakupuju a bylo mi sděleno, že tohle doma jen tak fanda neopraví, pokud k tomu neexistuje schéma nebo druhý funkční kus. Takže jediná cesta prý přes http://www.jbptech.cz/kontakty.html kteří mají pro Magnat zastoupení a měla by přes ně tudíž fungovat komunikace i směrem do DE. Dej vědět s jakou pořídíš, ještě mě napadá jeden člověk, ale musím na něj znova získat kontakt, což se nemusí povést.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron