Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod Ruda v 29 dub 2013 01:18

Loni jsem si dal pěknou, několikadenní práci, abych s brusnýma pastama od 3Mka ručně i strojně zbavil všech těch vlásečnic, což se takřka povedlo, jenže ony se zase objeví nový, budiž. Teď jsem Koupil tuhej vosk s příměsí karnoubskýho, a ikdyž byl za pár korun, po jeho dnešní (resp. včerejší) aplikaci se auto začalo lesknout i za tmy. Vypadá to zvláštně a pěkně. Jen dá strašnou práci udělat to ručně (je to tak v návodu). Zkoušel někdo roznést tuhej vosk (pro lepší výsledek se má nechat zaschnout) strojně? Třeba jen na 500 ot/min.? Při strojním nanášení tekutýho se mi dřív stalo že jsem ho dostal do příliš vysoké teploty a jednoduše spálil, pak se to hrozně dlouho rozlešťuje, teď už to odhadnu. Jenže s tím tuhým to vypadá o dost líp. Máte nějaké tipy jak na tvrdý vosk? Na fórech co se autokosmetice věnují si všichni odborně protiřečí - ručně/strojně :| Pokud bude čas, zkusím během týdne udělat aspoň komplet jednu stranu a hodím sem fotky.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod Ruda v 15 kvě 2013 00:28

Nechci tam Pepasovi hrnout do G-téma další výsledky mé práce, ale jsem tak v 1/2 auta. Tuhý vosk není můj kamarád, sice se to leskne pěkně, ale za světla je vidět směr nanášení. Musel sem to stáhnout jarovou vodou a znova šampon. Vzal jsem na to nakonec ten starej 3M vosk a dělám roznesení strojně, až to pustí do tekutýho stavu nechávám zaschnout a leštím. Ten tuhej vosk je použitelnej jen na místa, který se strojně udělat nedají. Malý plochy snad půjdou. Dva dny co nebude pršet a mohlo by to být hotový. Doufám že to vydrží aspoň to léto! :lol:
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod Radek v 15 kvě 2013 08:04

Já to vždy dvakrát ročně vzal růčo lowcost leštěnkou a pak růčo lowcost karnoubským, trvalo to celej den a auto pak týden vypadalo jako hovězí vývar. Vosk vydržel tak tři týdny, stejnou dobu se mi srovnávala páteř. Ale bavilo mě to :lol:

Loni jsem koupil věhlasné flaštičky od Meguiars a udělal dopoledne auto tímhle a odpoledne tímhle . Tam už byl rozdíl zásadní, defakto z šedé prokoukl lak na tmavou modrou, ale vlásečnice nezmizely, dřina šílená.

No a teď jsem dal auto profesionálovi a za čtyři hodiny jsem si ho vyzvedl. Dělali to dva lidi ručně, třístupňovým Sonax nano, auto se leskne, nikde žádná mapa, nikde usviněný, vlásečnice zmizely a cena velmi příznivá. Takže osobně už se s tím nikdy dřít nebudu.

Strojně jsem to nikdy nezkoušel.
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod marko v 15 kvě 2013 09:40

Růčo je to vopruz. Obsidianschwarz jsem dělal růčo a k ničemu, pak jsem si koupil el. leštičku a bylo to ok..

Na stříbrným autě to není potřeba rozlešťovat 8-) Ale na podzim dělám vosk růčo, jinak dávám při mytí vždy na wapce horkej tekutej a funguje to
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod Ruda v 15 kvě 2013 12:50

Já už to ruční rozleštění celýho auta nikdy dělat nebudu. Podle mě vosk při rozlešťování musí nutně dosáhnout určité teploty aby z něj bylo "mlíko" co zateče a zakryje vlásečnice. To se dá udělat jedině strojním rozleštěním. Samotný vyleštění je v pohodě. Leštěnka je v pohodě a docela užitečná, i s ROXem z tesca jsem měl dobrý výsledky. Myslím že jsme s ním takhle Honzovi na chajdě jednou udělali "celolak" a byl spokojenej :D Myslím že letos dopotřebuju wax od 3M tak ten Meguiras vyzkouším.. Jinak vosk z wapky je výbornej asi hlavně na udržení nějaké vrstvy vosku na autě, taky to používám.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod Ruda v 18 kvě 2013 22:20

Konečně jsem to dnes dodělal, ale popřemýšlím jestli to na příští rok nenechám taky udělat. Třeba to umí líp. Přidávám čerstvé, dnešní fotky při západu sluníčka. Radost mi udělal strop, který se po spreji od Turtlewaxu krásně probral. U šíbru i madel vypadá zase jako nový. Tahle fotka je jediná s bleskem. Na interiér už byla tma, ještě něco nafotím.

DSC_0660.JPG

DSC_0634.JPG

DSC_0638.JPG

DSC_0639.JPG

DSC_0642.JPG

DSC_0644.JPG

DSC_0653.JPG

DSC_0675.JPG

DSC_0681.JPG

DSC_0645.JPG

DSC_0676.JPG
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod capriclan v 18 kvě 2013 22:38

124-tvary které nezestárnou!
Máš to pěkný,vážně 8-)
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod Ruda v 18 kvě 2013 22:50

Díky ;) Letos holka slaví 20. narozeniny..
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod capriclan v 19 kvě 2013 08:11

No my slavíme až přiští rok v březnu a cabrio si jěště pár let na 20 počká 8-)

Sem se zase musel po ránu na toho zelenýho fešáka na 18 AMG podívat :idea:
Uživatelský avatar
capriclan
Rezident
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 25 čer 2008 20:27
Bydliště: kde domov muj

Re: Tuhý vosk - ručo nebo strojo??

Odeslatod marko v 19 kvě 2013 19:43

tak to je pecka... :!:
Uživatelský avatar
marko
Rezident
 
Příspěvky: 1139
Registrován: 25 čer 2008 19:10

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron