Celoroční pneu?

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Celoroční pneu?

Odeslatod Fil v 02 zář 2016 08:09

Ahoj vespolek, špekuluju nad pneumatikama a kamarád automechanik mi doporučil celoroční nokiany. Máte s tím někdo zkušenost? On na tom lítá v létě na dálnici 200, v zimě na horách projede v pohodě.
Vygooglil jsem si nějaké fórum, kde tohle téma řešili, ale všechno to byly jenom plky rozumbradů, co je v životě nevyzkoušeli, ale pochopitelně o nich věděli úplně všechno - že je to nesmysl, jízdní vlastnosti příšerný a tak dále.
Máte s tím někdo zkušenost? Hlavní, o co mi asi jde, aby to v zimě nemělo výrazně horší vlastnosti, než klasický zimáky. Díky.
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Celoroční pneu?

Odeslatod MarioV8 v 02 zář 2016 10:56

Ahoj File, moderní celoroční pneumatiky jsem už na autě měl. Je to tak z 85% zimní guma, v zimě tedy překvapivě dobré, ale pozor v létě, dříve to uklouzne a hůře brzdí. Pro vymetání apexů nedoporučuji. Je to kompromis, ale pro méně náročné použití ti to nemám důvod rozmlouvat.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Celoroční pneu?

Odeslatod MarioV8 v 02 zář 2016 10:58

Na zimu si objednávám ty celoročky také, respektive auto na nich, Slovensko v pohodě, přes hory...

Na léto jsem si ale raději už objednal, můžu, auto na letních pneumatikách na o palec větším průměru.

Dáváme je zaměstnancům na Citany a Vita v benefit programu a zatím si nikdo nestěžoval.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Celoroční pneu?

Odeslatod Fil v 02 zář 2016 13:25

Díky Mario za odpověď. Já řeším problém, že na vito potřebuju i v létě nějaký vzorek. Zahrabu se s tím fakt všude :-) Koupil jsem teď dokonce od Honzy Vitouše tyhle řetězy http://www.e-snehoveretezy.cz/data/product/735_1955.jpg.
Navíc v poslední době je normální, že je v zimě +20°C a to pro klasický zimní gumy není moc ideální. Při jízdě se s vitem do extrémů fakt nehrnu - nějak si nemůžu vzpomenout, kdy jsem jel víc než kilo :D Ale na druhou stranu musím říct, že od té doby, co jsem ubral na dálnici ze 120-130 na lehce přes 100, tak mi znatelně klesla spotřeba.
Taky na rovinu přiznám, že mě láká vidina nemuset auto přezouvat :-)
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Celoroční pneu?

Odeslatod MarioV8 v 02 zář 2016 13:55

To přezouvání udělá dost, pokud si sám nepřehazuješ celá kola. Pokud najedeš méně kilometrů, nemají zimáky/letní pro tvé šolíchání moc smysl.

No, já na tom stojím asi podstatně více :twisted:

Předváděcí kombi spíše objednáváme v top motorizaci 119CDI, nebo alespoň 114/116 a nikdo se s nimi nemaže.

Čelní plocha je svině, spotřeba ve vyšší rychlosti hned leze nahoru.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Celoroční pneu?

Odeslatod Fil v 02 zář 2016 14:03

Přesvědčil jsi mě, až olítám zimáky, jdu do toho :-)
Ať tak a nebo tak, všechno je naopak!
Uživatelský avatar
Fil
Rezident
 
Příspěvky: 597
Registrován: 18 čer 2008 13:32

Re: Celoroční pneu?

Odeslatod pepas v 11 zář 2016 22:44

JA jezdil celorocky na sprinteru, byl to good year Vector tusim a na leto dobry ale zima spatne pouzitelne, samozrejmne ja v Jablonci a na starym sprinteru coz je takovy u nas ne moc vhodny auto.

na vitu jezdim zimu co nejvic zimak, aktulane Bridgestone DMV 1 a leto ted budu resit, ale taky pujdu do nejakeho zimaku asi, Ted jsme mel semperit vangrip a najezd slusny a snehu mne mile prekvapily.
Uživatelský avatar
pepas
Rezident
 
Příspěvky: 291
Registrován: 15 črc 2009 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou


Zpět na Pokec

Kdo je online

cron