Prodávám komprezóra...

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod Radek v 09 úno 2017 16:25

To je rauchsilber?

Jinak doporučuji výborně vymakanou stránku www.e211.de
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod MarioV8 v 09 úno 2017 19:43

DSC_9833_00065.jpg
Cubanitsilber.

Výbava skromnější, je to Elegance, ale nic zásadního tam nechybí. Chtěl jsem Avantgarde, ale i ta Elegance je nějak nízko, asi už jsou unavené pružiny, vyměníme.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod Ruda v 10 úno 2017 21:03

Mario: Ještě jednou jsem pozorněji četl tvůj popis, FL u 211 se mi moc nelíbí kvůli té zlomené masce a bradavicím místo mlhovek, ale nevím jestli u FL došlo k nějakým hodnotnějším změnám pod kapotou, který by za to stály. Každopádně, kdybych kupoval 211 očima, tak předfacelift, je to dospělejší auto. Položky podle stupně výbavy jsem v češtině nikde nenašel, ale to auto bude mít všechno důležitý a užitečný. Kůže i s výhřevem je v zimě na podvlíkačky a to medový dřevo se mi moc líbí, to je ořech? Osobně bych měl asi potřebu řešit jen nějakou vyšší řadou commanda http://www.hifiland.net/katalog/autoradio-mercedes-tridy-e-mf2311~zMF2311%20A%20211%20820%2098%2089.html a nějaký letní pekelný 18-19 "show off" kola :D Jinak koukám, že na secondhandový díly už je to cenově přístupnější auto než 124 :shock: :idea:
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod MarioV8 v 10 úno 2017 21:31

Ahoj Rudo!

Technických změn je na FL dost, i zásadních. Třeba zmizeli servisně nepříjemné SBC brzdy, ačkoliv, uděláš a na léta nebo až 250 000km klid. Také vynikající nové "piezo" "EVO" čtyřválce! Uměli Euro4 bez DPF filtru a neznají zapékání vstřikovačů do hlav. Benzínový šestiválec 350 se dostal i do předfaceliftu a moc se nevyznamenal. V USA z toho byl soud. To vznětové vidlicové šestiválce se uvedli lépe, ale jejich udržování při životě se po létech ukazuje jako podstatně nákladnější než u řadového pětiválce OM647 a šestiválce OM648, které nahrazují. Ale vidlicové hliníkové šestiválce jsou tišší a Euro4, byť s DPF.

Já tam mám sice o stupeň lepší rádio než co si dal do odkazu, ale šipková navigace tak populární v německu je dnes těžký přežitek a to nemluvě, že na ni nejsou už dávno mapy. K autu jsem nedostal ani navigační médium, ale bylo by mi svojí aktuálností asi k ničemu. Jediné solidní moderní řešení jsou Comandy dodávané poslední rok výroby 2008/2009, jsou už totiž generace NTG 2,5 a umí to nativně BT lze tam dostat aktuální mapy, má to čtečku SD a lepší železo. Buď se smíříš s tím, že tam máš kdysi zajímavé, ale dnes pouze radio, nebo koupíš něco takového: http://www.ebay.de/itm/122080607841?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT a nic levnějšího od číňanů němci nedoporučují. Naštěstí mám auto s UHI rozhraním a vypadá to, netestoval jsem to, že tam HF sada pro stařičký iPhone/3G/3GS umí také obyčejné BT, mám to totiž podle všeho spárované.

Ta Elegance nevypadá špatně, ale je to v podstatně načančaný Classic. Základní výbava nemusí mít vyhřívaná sedadla, ale já je nepoužívám. Jinak tam je podle mne pro normální ježdění všechno. Ano CLSo, kterým jsme se nedávno vraceli ze Stuttgartu vypadalo lépe a cingrlátek nebo strážných andělů tam byli 3 prdele, ale mně jde o podvozek, motor, sedačky, pohodlí, tichost, nějaký ten prostor a bezpečnost. Nechtěl jsem ani Airmatic, úplně stačí, že tam je NIVO, které má už 211tka řešené jako poloviční vzduchové pružení. Tam už žádná hydraulika není, jen měchy bez zásobníku.

EDIT: Důležitá poznámka, Comand tam jde doplnit, ale starý, protože nová telematická generace by musela být v celém autě. Takže tudy cesta nepovede...

EDIT2: Ty mapy pro APS 50 nejspíše budou. :-)
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod Ruda v 14 úno 2017 23:13

Ahoj Mario, neuvědomil jsem si ročník a podle úhlopříčky displeje jsem to za vyšší řadu nebral. Hlavní je, že umí co potřebuješ. Jak se tam dá něco s novým rozhraním a redukcí, vždycky se něco rozhasí, ovládání z volatnu, zobrazování v kapličce atdatd. Já jsem si do těch starých Beckerů pracně posháněl systémové a navi CD a použil jsem to nula-krát :lol: Akorát je dobrý, že mi to píše česky a ta navi by se asi v krajní nouzi použít asi dala, ale ani jsem to nezkoušel. To je fakt. Jinak BT umí kupodivu výborně. Ale to je o něčem jiným. Jinak autíčko supr, koukám máš tam i síťku na noviny - to byla u všch 124kařů těžká masáž :D 8-)
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod MarioV8 v 15 úno 2017 08:12

Tak HF sada s mým telefonem ani ťuk. Tváří se, že je to spárované, ale ani ťuk.

Zatím mne pálí jiné věci, a jezdím jiným autem, tohle počká...
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod Ruda v 15 úno 2017 19:28

Mě zlobilo zkonektování. Sice to bylo přes kód spárované, ale nedošlo navzájem k propojení - telefon to HF v autě vůbec neviděl. Nakonec pomohlo nastavit v telefonu vyhledávání konkrétní HF a teprve potom ji v autě zapnout.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod Radek v 17 úno 2017 23:42

Koukám, že se docela orientujete v hi-fi pánové. Potřeboval bych na tohle aktual mapy a také spravit mechaniku CD. Sice beru hudbu z SD karty, ale chci to mít prostě v cajku. Tohle je Command NGT 2.5 jak píšeš Mario? Na tu mechaniku bych měl pána, ale na aktuální mapy na to neumí. V Technologi mi tvrdí, že je třeba objednat CD za bůra a pak ho auto chroupe třeba 5 hodin, tak nevim. S tou mechanikou by tam bylo auto tři dny, protože to odesílají kamsi a ve finále by za to zase chtěli sto tisíc. Nemáte nějaký tip na někoho, kdo tohle umí?
A ještě dotaz, je normální, že command nabíhá třeba minutu? SD karta někdy i déle. I když jak se otepluje, tak je to lepší...
Děkuji za rady.
Přílohy
command.jpg
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod Radek v 17 úno 2017 23:44

Jinak konekt s mobilem samsung taky vopruz. Vše se teda spojilo hned, ale přehrály se dvě třetiny kontaktů a zbytek ne. Zkusil jsem to asi 5x a stále stejný. Tak jsem to tam musel docvakat růčo...
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Prodávám komprezóra...

Odeslatod MarioV8 v 18 úno 2017 00:30

Radku to vypadá, že máš nějaký problém s interním HDD toho Comandu.

Na tomhle se už kopírují mapy z DVD na HDD, proto jejich aktualizace trvá tak dlouho. Na druhou stranu by pak systém měl pracovat svižněji než SD karty nebo CD/DVD média.

Telefony a HF je jiná story, v době vývoje toho systému byly v pravěku a vyvíjí se tak 10 rychleji než auta a jejich telematika... to je marný boj. A čím větší koncern a sofistikovanější systém, tím rychleji stárne... a firma pomaleji reaguje...

U NTG 2,5 asi je nejlepší ty mapy koupit. 150,- Euro? Bacha nesmí být porušený obal, pokud si to koupíš někde mimo MB v ČR.
Uživatelský avatar
MarioV8
Administrátor
 
Příspěvky: 704
Registrován: 28 kvě 2008 18:55
Bydliště: Matka všech měst

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron