Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Pokec o všem možném

Moderátoři: MarioV8, Honza, Ruda

Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod dall v 30 bře 2010 11:58

uz jsem to tady trochu rozebiral loni, nicmene tentokrat podrobnej.
po zimni odstavce auto neuveritelnym zpusobem stavkuje, po nastartovani nechce do otacek, dusi se, no hruza, loni to bylo v podstate to same, vycistili jsme vstriky, dali novy palivovy filtr a jakztakz se to rozjezdilo. letos jsem se na to pripravil a vstriky jsem poslal na vycisteni do Jetservisu Hradec Králové, vratili se s protokolem, ze byly hodne znecistene, ale nyni jsou uz OK, namontovali, nastartovali a zmena vubec zadna... :?
pak si to vzal do parady mechanik, zjistil, ze je zatuhla klapka co pousti vzduch od kompressoru, tak to rozhybal a vycistil a dobrali jsme se pokroku, po zahrati to slape jak hodinky, NICMENE, rano pri studenem startu opet des, kucka se, nejde do otacek, dusi se... tento stav trva cca 2-3 minuty, pak jak mavnutim proutku bez problemu. toto se deje kazdy den, po ranu hruza pres den zcela bez problemu...
opet rozborka, vycistil se kos v nadrzi, cerpadlo a zjistili jsme poskozeni na regulatoru tlaku benzinu, zrejme poskozena membrana, propoustelo to benzin, koupena nova u samohyla (bez nasrani nad personalem se to neobeslo :roll: ) vcera namontovano a.... zadne zlepseni...
tak ted babo rad... :evil:
jeste dodam, ze kdyz jsem auto privezl z IT tak bylo vse OK, problemy zacaly az po prvni zimni odstavce u nas
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Alien v 30 bře 2010 12:27

sice tomu rozumím jak koza pertželi, ale nějak se mi potvrzuje, že tyhle moderní hračičky nejsou moc vhodné na pouze letní hrátky, na to jsou lepší typy 126/123 a níž... tyhle novotiny musejí pořád jezdit, jinak se s nima člověk nedomluví :-(
Alien
Rezident
 
Příspěvky: 161
Registrován: 26 čer 2008 20:46

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Ruda v 30 bře 2010 14:14

dall: já si pamatuju že u 124 je dole u regulátoru ještě čerpadlo a nejsem si jistý, není tam ještě jeden filtr? Nicméně mi to spíš přijde jako bolístka studeného startu (motoru), na které je tam relé. Já mám známého v Hodoníně, který zatím byl docela ochotný takové duchy hledat a navíc taky schopen najít. Poradil si s G 55 AMG i /8. Jestli máš zájem a není to dalko, zeptám se ho a případně zprostředkuju kontakt.
Uživatelský avatar
Ruda
Administrátor
 
Příspěvky: 2041
Registrován: 23 kvě 2008 10:55
Bydliště: Brno

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Honza v 30 bře 2010 14:37

to Dall : Má to na ten volnoběh po nastartování stabilní otáčky a jen se tomu nechce nahoru nebo se to snaží nezadusit a lítá to nahoru/dolu? Je to potřeba po nastartování držet pod plynem nebo to alespoň nějaké otáčky udrží samo?
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Derailleur v 30 bře 2010 14:51

citim stebou ja som tak odstavil BX ko na par mesiacov a uz druhy rok to nemozem rozchodit :evil: al bojujem, jedno auto nemoze vyhrat nad clovekom predsa, tiez som menil rad radom veci a nasiel som aj zopar zlych, co mi aj tak v konecnom dosledku nepomohli k lepsiemu vysledku, takze uz som sa poucil ze netreba nic odstavovat :? alebo to aspon pravidelne startovat
...studeny start bude mat najskor zanasledok cidlo teploty-automaticky sytic dava benzinu jak zatepla->malo benzinu v zmesi pri studenom motore...
alebo to bude uplne nieco ine, ako byva klasicky zvykom :|
hlavne to nevzdavaj :)
Derailleur
Inventář
 
Příspěvky: 253
Registrován: 22 črc 2009 11:30
Bydliště: Slovensko

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Honza v 30 bře 2010 14:58

Bojím se, že čidlo teploty motoru nebo nasávaného vzduchu má svůj chybový kód a Motronic by ho na diagnostice vyhodil :(
Uživatelský avatar
Honza
Administrátor
 
Příspěvky: 1604
Registrován: 23 kvě 2008 12:32
Bydliště: Praha

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Radek v 30 bře 2010 15:28

Já nevim, co mě napadá, to by určitě vypsala diagnostika...
Uživatelský avatar
Radek
Rezident
 
Příspěvky: 1237
Registrován: 26 čer 2008 09:03
Bydliště: Jesenice

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod Derailleur v 30 bře 2010 15:34

ak diagnostika nehlasi ziadne chyby a budeme jej verit :) pripadne si tie cidla teploty rucne zmerame...asi sa bude dobre sustredit na mechanicke veci...zanesene, zadrete, zaoxidovane... nieco sa ten prvy zimny spanok stalo a najskor to bude asi nieco v style usadenej spiny, zaoxidovaneho kontaktu alebo pod. a pretrvava to doteraz
Derailleur
Inventář
 
Příspěvky: 253
Registrován: 22 črc 2009 11:30
Bydliště: Slovensko

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod dall v 30 bře 2010 16:50

Honza píše:to Dall : Má to na ten volnoběh po nastartování stabilní otáčky a jen se tomu nechce nahoru nebo se to snaží nezadusit a lítá to nahoru/dolu? Je to potřeba po nastartování držet pod plynem nebo to alespoň nějaké otáčky udrží samo?

volnobeh je stabilni, zcela normalni a bez problemu
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Re: Buzení medvěda, aneb auto pro radost dělá starosti...

Odeslatod dall v 30 bře 2010 16:52

Ruda píše:dall: já si pamatuju že u 124 je dole u regulátoru ještě čerpadlo a nejsem si jistý, není tam ještě jeden filtr? Nicméně mi to spíš přijde jako bolístka studeného startu (motoru), na které je tam relé. Já mám známého v Hodoníně, který zatím byl docela ochotný takové duchy hledat a navíc taky schopen najít. Poradil si s G 55 AMG i /8. Jestli máš zájem a není to dalko, zeptám se ho a případně zprostředkuju kontakt.

to bych uvital, kdyby jsi to mohl konzultovat, neni problem to do hodonina pristavit
Uživatelský avatar
dall
Rezident
 
Příspěvky: 1262
Registrován: 25 čer 2008 22:49
Bydliště: Old City

Další

Zpět na Pokec

Kdo je online

cron